Utrata prawa jazdy i co dalej?

Istnieje kilka powodów przez które możesz utracić prawo jazdy zgodnie z przepisami prawa o ruchu drogowym w Polsce. Po pierwsze, może to nastąpić w wyniku znacznego przekroczenia dozwolonej prędkości. Po drugie, zatrzymanie prawa jazdy może być konsekwencją popełnienia przestępstwa. Po trzecie stracisz prawo jazdy, gdy prowadzisz auto pod wpływem alkoholu. Po czwarte, jest to możliwe także w przypadku przekroczenia limitu punktowego na koncie kierowcy. Wszystkie te sytuacje niosą ze sobą różne konsekwencje i sankcje w zależności od rodzaju naruszenia.
Czytaj więcejUtrata prawa jazdy i co dalej?

Jak się ubrać na egzamin na prawo jazdy? – Praktyczny poradnik

Egzamin na prawo jazdy to ważna chwila w życiu każdego przyszłego kierowcy. To właśnie wtedy sprawdzana jest Twoja wiedza teoretyczna i umiejętności praktyczne. Jednak oprócz tego istnieje jeszcze jeden aspekt, który warto wziąć pod uwagę – strój. Dlaczego jest to takie ważne? Otóż Twój wygląd może wpłynąć na to, jakie wrażenie zrobisz na egzaminatorze. To zaś przekłada się na Twoje samopoczucie i stres. Dlatego przygotowaliśmy praktyczny poradnik, który pomoże Ci odpowiednio się ubrać na egzamin państwowy na prawo jazdy.
Czytaj więcejJak się ubrać na egzamin na prawo jazdy? – Praktyczny poradnik

Zasady kontroli drogowej – czego możesz się spodziewać?

Kontrole drogowe stresują wielu kierowców. Dlatego warto wiedzieć, dlaczego są przeprowadzane i jak się zachować. W myśl ustawy kierowcy powinni zawsze przestrzegać obowiązujących przepisów. Główne aspekty, na które zwracają uwagę policjanci podczas kontroli to stan trzeźwości kierowcy, prędkość, ważność dokumentów oraz stan techniczny pojazdu. Wszystkie wymienione rzeczy służą bezpieczeństwu ruchu drogowego.
Czytaj więcejZasady kontroli drogowej – czego możesz się spodziewać?

Zdjęcie do prawa jazdy

Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie wzorów dokumentów stwierdzających uprawnienia do kierowania pojazdami informuje jasno, że prawo jazdy to dokument ze zdjęciem. Dlatego przed złożeniem wniosku należy dołączyć do niego odpowiednie zdjęcie. Fotografia powinna spełniać określone kryteria, ponieważ wszystkie dokumenty na terenie rzeczypospolitej polskiej są takie same.
Czytaj więcejZdjęcie do prawa jazdy

Jak przygotować się do pierwszej jazdy: najlepsze porady dla nowych kierowców!

Zdać egzamin i uzyskać wymarzone prawo jazdy kategorii B. To marzenie wielu młodych ludzi. Tymczasem pamiętaj, że nauka jazdy samochodem to nie tylko kurs i egzamin. Doświadczenie nabywa się z czasem. Trochę go upłynie zanim zaczniesz się cieszyć jazdą samochodem i przestaniesz obawiać innych uczestników ruchu drogowego.
Czytaj więcejJak przygotować się do pierwszej jazdy: najlepsze porady dla nowych kierowców!

Zielony listek na początku samodzielnej jazdy

Jazda w ruchu drogowym może przysparzać sporo emocji. Szczególnie, kiedy samochód prowadzi niedoświadczony kierowca. Możesz sobie pomóc naklejając na szybie samochodu naklejkę z zielonym listkiem. To znak używany przez młodych kierowców, który ma charakter informacyjny. Zielony liść klonu na białym tle, z zieloną obwódką, jest symboliczny. Ma za zadanie wskazać, że kierowca jest początkujący i niedoświadczony. To sygnał dla innych kierowców, że powinni wykazać się wyrozumiałością.
Czytaj więcejZielony listek na początku samodzielnej jazdy